Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro nové zážitky

Vyhledávání

 

Město Harrachov

Harrachov - Perla Krkonoš

Harrachov 150, 512 46

IČ:275697
Telefon:+420 481 540 504
E-mail:referent@harrachov.cz
Web:www.harrachov.cz
Harrachov je sice známé středisko zimních sportů v Krkonoších, ale nenechte se zmást. Své kouzlo má i v mimo zimním období. Od jara do podzimu nabízí svým návštěvníkům mnoho volnočasových aktivit.V zimním období je Harrachov vyhledáván především příznivci sjezdového a klasického lyžování.
 
 
Zobrazit celý popis


Harrachov je sice známé středisko zimních sportů v Krkonoších, ale nenechte se zmást. Své kouzlo má i v mimo zimním období. Od jara do podzimu nabízí svým návštěvníkům mnoho volnočasových aktivit, ať už je to návštěva muzeí (Muzeum skla, Ski muzeum, Hornické muzeum) nebo nejstarší činné sklárny na světě – Sklárna Novosad a syn Harrachov, Šindelky – lesnická a myslivecká expozice Správy KRNAP, Včelí naučné stezky hraběte Jana Harracha, na těchto všech místech se dozvíte mnoho užitečných informací, které rozšíří Vaše obzory vědomostí.

Pro ty, co mají rádi historii, nechť určitě navštíví kostel sv. Václava, kapli sv. Alžběty, Pomník padlým, který je věnovaný památce harrachovských občanů padlým na frontách první světové války nebo sochu sv. Jana Nepomuckého, která se nachází v části zvané Anenské údolí a jehož součástí je i léčivý pramen, který vytéká z nitra hor. Za zmínku jistě stojí i ozubnicová dráha Tanvald-Kořenov-Harrachov, která byla postavena v letech 1899 – 1902 a v roce 1992 byla tato trať prohlášena za kulturní památku. Tato trať se honosí mnoha zajímavými umělými stavbami, mimo jiné pěti tunely, z nichž nejdelší měří 940 metrů, dodnes dochovanou 4,43 km dlouhou dvoupásovou Abtovou ozubnicí v ose koleje na sedmikilometrovém úseku Tanvald - Kořenov, překonávajícím výškový rozdíl 235 metrů maximálním stoupáním až 58 promile, které je nejstrmější v České republice.

A pokud patříte k těm, kteří raději tráví svůj volný čas aktivním způsobem, tak i pro tuto skupinu je tu velice pestrá škála nabídky v podobě bobové dráhy, čtyřkolek, golfu, minigolfu, tenisových kurtů, terénních tříkolek a koloběžek, elektrokol, vertical parku (horolezecká stěna, bungee trampolína, obří houpačka), široké nabídky cyklotras, které poslouží jak svátečním cyklistům, tak i cyklistům s náročnějšími požadavky na terén a samozřejmě tu nechybí ani trasy pro turisty. A nezapomínáme ani na nejmenší návštěvníky, pro které tu jsou vybudována 4 hřiště nebo dětský park u lanové dráhy. Návštěvníci se dále mohou projet turistickým vláčkem, který je doveze na ty nejzajímavější místa v Harrachově např. k místnímu přírodnímu skvostu - Mumlavskému vodopádu či ke světoznámému mamutímu můstku – a to bez námahy a bolavých nožiček.

V zimním období je Harrachov vyhledáván především příznivci sjezdového a klasického lyžování. Na své si zde přijdou jak začátečníci, pokročilí a nebo závodníci. Jsou zde svahy různě náročné, ale vždy perfektně upravené a pokud si na tento sport sami netroufáte, můžete využít kvalitních služeb lyžařských škol a jejich instruktorů.

Komentáře a hodnocení

Přidat hodnocení

Vaše hodnocení:

Přidat komentář

Datum návštěvy:
Vaše jméno:
Vaše příjmení:
Váš e-mail:
kolik je 6 + 7: (kontrolní otázka)

Vámi zadaný e-mail nebude v komentářích zobrazen. Slouží pouze pro odpověď na Vámi vložený komentář.

Certifikace stupeň 1

Platnost certifikátu do:
5.2.2018

Předmět certifikace:
Služby pořádání společenských akcí

publicpreview[3]
Zimní Harrachov
 
 
facebookRSS
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
load