Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro nové zážitky

Vyhledávání

 

hrad Kost

Podkost 1
Podkost, 506 01

IČ:27461602
E-mail:kost@kinsky-dal-borgo.cz
Web:www.kinskycastles.com
Hrad Kost je jeden z nejzachovalejších středověkých hradů v ČR. Je národní kulturní památkou a nabízí prohlídky veřejnosti, pravidelné akce pro veřejnost (divadlo, slavnosti). Nabízí možnost uspořádání firemních akcí, svatebních obřadů. nabízí ubytování v hradním apartmánu.
 
 
Zobrazit celý popis

Hrad Kost je jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v České republice. Původ se datuje do 14. století, kdy si Beneš z Vartemberka nechal vybudovat malou dřevěnou tvrz. Hrad dostal jméno Kost podle něj, neboť se podepisoval Benesius de Costy. Jeho syn Petr působil jako hofmistr u dvora Karla IV., měl dostatek peněz, a proto přestavěl tvrz na kamenný hrad, jehož podoba se zachovala dodnes.

Na hradě se vystřídalo několik rodů. Poslední majitelkou byla Anna Marie dal Borgo Netolická, které je hrad roku 1948 zkonfiskován. Po roce 1989 je vrácen v restituci jejímu manželovi Norbertu Kinskému, který jej přepsal na své syny Giovanniho a Pia.

V dnešní době hrad Kost nabízí několik prohlídkových tras. Navštívit můžete hradní paláce se sbírkou zbraní a rodinných portrétů Kinských, středověkou mučírnu, nově zpřístupněný ochoz s výhledem do okolí nebo trasu s princeznou Karolínou o pohádkách na Kosti a v okolí.

Hrad dále nabízí uspořádání svatebních obřadů, konferencí, firemních akcí atd. 

Komentáře a hodnocení

Přidat hodnocení

Vaše hodnocení:

Přidat komentář

Datum návštěvy:
Vaše jméno:
Vaše příjmení:
Váš e-mail:
kolik je 8 + 4: (kontrolní otázka)

Vámi zadaný e-mail nebude v komentářích zobrazen. Slouží pouze pro odpověď na Vámi vložený komentář.

Certifikace stupeň 1

Platnost certifikátu do:
21.9.2019

Předmět certifikace:

kost
 
 
facebookRSS
Integrovaný operační program - Evropská unie - MMR ČR
load