Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro nové zážitky

Vyhledávání

 

ČESKÝ SYSTÉM KVALITY SLUŽEB POSTOUPIL DO DALŠÍ ETAPY

03.12.2014: Ředitelka odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky paní Martina Pavlásková představila na setkání se zástupci odborné veřejnosti v Českých Budějovicích další etapu Českého systému kvality služeb. Společně s designovanou ředitelkou agentury CzechTourism paní Monikou Palatkovou pak slavnostně předaly zástupcům několika subjektů cestovního ruchu certifikáty kvality I. stupně ČSKS. Počet jejich držitelů díky tomu stoupl na 147. Od spuštění Českého systému kvality služeb bylo také proškoleno 1 350 trenérů kvality, kteří působí v 1 544 registrovaných provozovnách.

Pod novým vedením Ministerstva pro místní rozvoj ČR se od září 2014 podařilo týmu Specializovaného pracoviště Českého systému kvality služeb dosáhnout významného pokroku při zavádění tohoto nového nástroje do běžné praxe poskytovatelů služeb v cestovním ruchu. V uvedeném období bylo nově proškoleno více než 250 trenérů kvality, kterých je nyní celkem 1 350. Díky tomu je také možné očekávat rychlý růst počtu certifikovaných subjektů cestovního ruchu, jichž je zatím 147.  V Českých Budějovicích si certifikáty kvality slavnostně převzali zástupci Asociace lanové dopravy, družstva DCK West, Kavárny Fotocafé, Kempu u Kukačků, Občerstvení u Jezera a Wellness & sport hotelu JAS.
„Kvalita služeb je velice důležitá. Systém proto určitě má svůj smysl. Mojí ambicí je povznést ho natolik, aby se z něj nestala jenom pouhá nálepka na dveřích, ale aby skutečně přispěl ke zvýšení kvality našeho cestovního ruchu,“ řekla účastníkům slavnostního večera Martina Pavlásková. Na její vystoupení navázala Monika Palatková: „Já Českému systému kvality služeb věřím, že se dostane na úroveň zavedených systémů kvality ve Švýcarsku nebo v Německu. Nyní je na CzechTourismu, aby systém propagoval směrem ke koncovým klientům, protože pokud by konzumenti služeb nežádali certifikovanou kvalitu, postrádalo by jeho zavedení smysl.“
 
K propagaci Českého systému kvality služeb jistě významně přispěje také nová mobilní aplikace, která umožní široké veřejnosti snadno vyhledávat certifikované poskytovatele služeb v cestovním ruchu. Už nyní je možné si tuto aplikaci stáhnout.

4.12.2014 17:18:37 - aktualizováno 4.12.2014 17:26:57 | přečteno 2382x | martina.koslikova
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load