Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro nové zážitky

Vyhledávání

 

Permonium®

Zábavní park s příběhem

Padochovská 530/31
Oslavany, 664 12

IČ:49444531
Telefon:+420 724 380 529
+420 546 492 219
E-mail:hermanova@st-os.cz
Web:www.permonium.cz
www.vezkukla.cz
Park se nachází v Areálu KUKLA Oslavany, 30 km od Brna. Jedná se o bývalý černouhelný důl, jehož historie započala již roku 1865. Na 6000 m² členěných do dvou výškových úrovní nejdete originální aktivity nazvané hornickou hantýrkou, v nichž se odehrává interaktivní hra „Magic Permon".
 
 
Zobrazit celý popis

Jedná o „zábavní park s příběhem“, nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského uhelného revíru. Každý návštěvník se může zapojit do interaktivní hry Magic Permon a projít nástrahami některého ze šesti oslavanských permonů.

Interaktivní hra „Magic Permon“ je řízená pomocí moderních informačních technologií a díky jednotlivým úrovním náročnosti je určena dětem, dospívajícím i dospělým návštěvníkům. V závěru hry dojde k virtuálnímu setkání a předání výhry. Na své si zde přijdou i děti předškolního věku, pro které je určena pohádková hra Ztracený permoník.

Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR imitující styl důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, starou hornickou dílnu, reálné štoly, v nichž jsou umístěny další reálie a zábavné aktivity a mnoho dalších překvapení.

Srdce zábavního parku tvoří architektonicky unikátní 41 metrů vysoká těžní věž. Díky aktivitám zábavního parku se z těžní věže stala živá a veřejnosti přístupná kulturní památka s interaktivní náplní.  V jednotlivých patrech věže zpřístupněných panoramatickým výtahem naleznou návštěvníci netradiční obřadní síň s vyhlídkou, zábavné muzeu hornických tradic a pověstí, terasu s lanovkou do volného prostoru ve výšce 11 metrů. Ve víceúčelovém prostoru nádraží s neopakovatelným Geniem Loci se odehrávají kulturně-zábavné programy.
Komentáře a hodnocení

Přidat hodnocení

Vaše hodnocení:

Přidat komentář

Datum návštěvy:
Vaše jméno:
Vaše příjmení:
Váš e-mail:
kolik je 6 + 2: (kontrolní otázka)

Vámi zadaný e-mail nebude v komentářích zobrazen. Slouží pouze pro odpověď na Vámi vložený komentář.

Certifikace stupeň 1

Platnost certifikátu do:
14.2.2023

Předmět certifikace:
Ostatní atraktivity a infrastruktura cestovního ruchu

Lanové centrum Pavoučí past
Foto deti (75)
Školení lanových aktivit
Sopka 1
Foto deti (95)
Interaktivní hra Magic Permon
Muzeum oslavanských pověstí
Oslavanský prales
Štoly s otáčivým tunelem
Velké důlní pole
Obrázek1
 
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load